Acana Puppy & Junior

  Acana Puppy & Junior, yetişkin ağırlığı 9 kg - 25 kg olan köpekler için üretilmiş besleyici bir köpek mamasıdır. Bu köpek mamasının diğer küçük ırk yavru mamasından farkı sadece %60 oranında et, balık, yumurta içermesi ve daha büyük tanelere sahip olmasıdır.

  Bunların dışında fiyatı, kalitesi ve içeriği aynıdır. Bunlara ek olarak besin değerlerinde küçük değişiklikler vardır. Yavru bir köpeğin ihtiyacı olan tüm içeriklere sahip, yüksek besin değeri içeren ve kaliteli içerik sunan küçük ırklar için hazırlanmış yavru köpek mamasıdır.

  Ayrıca eklem, kıkırdak ve kemik gelişimi için yeterli derecede kalsiyum, fosfor ve glukozamin içermektedir. 1400 mg/kg oranıyla diğer mamalardan 2-3 kat daha fazla glukozamin içermektedir.

    Yavru köpekler için alerji yapacak herhangi bir içerik bulundurmamaktadır ayrıca Acana'nın her mamasında olduğu gibi düşük ve dengeli karbonhidrat oranına sahiptir. Köpekler, karbonhidratlara neden düşük düzeyde ihtiyaç duyduklarını daha önceki yazılarımızda da bahsetmiştik.

  Fiyat olarak diğer Acana ürünleriyle aynı değere sahip olan bu mama ülkemiz koşullarında fiyatını içerik kalitesinden dolayı fazlasıyla hakeden bir üründür.
İçeriği 

Tavuk eti, ufak parçalara ayrılmış yulaf, kemiği alınmış tavuk, tane patates, bezelye, tavuk yağı, tane yumurta, kemiği alınmış dil balığı, güneşte kürlenmiş yonca, tavuk ciğeri, ringa yağı, bezelye lifi, tane elma, tane armut, tatlı patates, kabak, balkabağı, yabani havuç, havuç, ıspanak, yaban mersini, böğürtlen, su yosunu, hindiba kökü, ardıç meyvesi, melek kökü, kadife çiçeği, tatlı rezene, nane yaprağı, lavanta.

Ek Maddeler

Vitamin A takviyesi, vitamin D3 takviyesi, vitamin E takviyesi, niyasin, riboflavin, folik asit, biyotin, vitamin B12 takviyesi, çinko proteinat, demir proteinat, manganez proteinat, bakır proteinat, selenyum mayası, kurutulmuş Enterococcus faecium fermantasyon ürünü.

Analiz Değerleri

Ham protein (min.)32%
Ham yağ (min.)19%
Ham lif (max.)4%
Nem (max.)10%
Kalsiyum (min.)1.7%
Fosfor (min.)1.1%
Kalsiyum: Fosfor Oranı1.5:1
Omega-6 (min.)
LA
2.5%
2.3%
Omega 3 (min.)
EPA (min.)
DHA (min.)
0.9%
0.4%
0.4%
Omega 6:Omega 3 oranı2.8:1
Glukozamin (min.)1400 mg/kg
Kondroitin sülfat (min.)900 mg/kg
Vitaminler ve Mineraller

Vitamin A21 KIU/kg
Vitamin D3500 IU/kg
Vitamin E410 IU/kg
Vitamin B1 (Tiyamin)99 mg/kg
Vitamin B2 (Riboflavin)45 mg/kg
Vitamin B3 (Niyasin)340 mg/kg
Vitamin B5 (Pan. Asit)53 mg/kg
Vitamin B6 (Piridoksin)45 mg/kg
Vitamin B120.3 mg/kg
Biyotin0.1 mg/kg
Folik Asit6.0 mg/kg
Kolin2,000 mg/kg
Soydum0.39%
Klorür0.45%
Potasyum0.75%
Magnezyum0.10%
Demir240 mg/kg
Çinko250 mg/kg
Bakır30 mg/kg
Manganez37 mg/kg
İyot1.8 mg/kg
Selenyum0.8 mg/kg
Aminoasitler

Lizin2.3%
Treonin1.3%
Metiyonin0.6%
İzolösin1.3%
Lösin2.4%
Valin1.6%
Arjinin2.2%
Fenilalanin1.2%
Histidin0.75%
Triptofan0.3%
Sistin0.4%
Tirozin0.8%
Taurin0.2%
Bitkisel Ek Maddeler

Radika kökü700 mg/kg
Meyan kökü500 mg/kg
Melek kökü350 mg/kg
Çemen otu350 mg/kg
Kadife Çiçeği350 mg/kg
Tatlı rezene350 mg/kg
Nane yaprağı300 mg/kg
Sarı papatya çiçeği300 mg/kg
Hindiba kökü150 mg/kg
Zater150 mg/kg

Önerdiğimiz köpek maması ürünlerini güvenilir ve uygun fiyata almak isterseniz sitemize özel ekstra %6 indirim kodu olan KBESLENME ile buraya tıklayarak petlebi.com'dan daha ucuza satın alabilirsiniz.

3 yorum:

  1. 4 aylık cavalier yavrumuza, 2 aylıkken royal canin vererek başladık. Mamayı büyük bir iştah yemekteydi fakat tüyleri inanılmaz dökülüyor, ağzı kokuyordu. Daha sonra 3 aylıkken acana kullanmaya başladık: Bu sefer tüyleri çok güzel oldu, dökülmesi durdu, ağız kokusu geçti ama mamayı iştahlı yemiyor. 1 aydır sevdiremedik

    YanıtlaSil
  2. Biz de cavalierimiz için ilk zamanlarda royal canin junior kullandık. Bu mamayı köpek şuğursuzca tüketiyordu ve kakası berbat koktuğu gibi sizinkinde de olduğu şekilde bizimkinde de ağız kokusu oldu. 7 aylık olduktan sonra Acana Puppy and junior mamayı tavsiye üzerine aldık ve ilk zaman elimizde kalan 1kg royal ile karıştırıp alıştırdık. Sonra sadece Acana vermeye devam ettik ve şimdi tüyleri de çok yumuşak ve parlak ağız kokusu yok kakası da gayet kokusuz. Bence Royalde insanların tükettiği kola gibi ürünlere de bulunduğuna inandığım bağımlılık yapıcı bir madde ile hayvanların aşırı tüketimine neden olunuyor. Acana çok başarılı tavsiye ederim. Hatta yaşını doldurunca Acana Pasific ile karışık vermek balıktan alacağı vitaminler açısından olumlu olacaktır diye düşünüyorum. Şu anda bizimki 10 aylık yaşını doldurunca 2,5 kglık küçük paket Acana Pasific alıp karıştıracağım. Bence Cavalierlerde tüy çok önemli bir konu iyi mama ve beslenme diyeti çok önemli.

    YanıtlaSil
  3. Benim Alman çoban köpeyim 8 aylık 2 aylıkken acana puppy junior mama kullanmaya başladım tüyleri çok güzel parlak ve az dökülüyor gelişimi çok iyi şu an 32 kg röntgen çektirttim tüm kemikleri olması gerektiği gibi ve çokta iştahlı yiyor maşallah

    YanıtlaSil